Çıplak Uyumanın Faydaları

çıplak uyumak

Çıplak uyumanın hem cinsel hayata hem de sağlığa pek çok yararı bulunmaktır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için çıplak uyumanın faydalarından bahsedeceğiz.

Kendinize olan güveniniz artar


Çıplak uyuduğunuz zaman kendinizi daha serin ve seksi hissedersiniz. Bu durum da kendinize olan güveninizin artmasına yardımcı olur.

Cinsellik için daha açık ve rahatlamış hissedersiniz


 Çıplak uyuduğunux zaman vücudunuz oxytoxin denilen bir kimyasal salgılar bu kimyasallar sayesinde ise cinsellik için daha açık ve rahatlamış hissedersiniz.

Fit görünüm sağlar 


Çıplak uyuduğunuzda vücudunuzdaki kortizol seviyesi düşer. Kortizol, açlık ve enerji seviyenizi kontrol eder ve böylelikle acıkmanızı ve yemek yemenizi engeller.

Bırakın cildiniz hava alsın


 Çıplak uyumak özel bölgeler için oldukça faydalıdır. Öyle ki özel bölgenizde bulunan zararlı bakterilerin çoğalıp zararlı bir hale gelmesiniz engeller. Gece uyurken iç çamaşırı kullanmadığınız zaman bacaklarınızdaki kan akışı hızlanmış ve böylelikle selülit engellenmiş olur.

Serin bir ortamda uyuyarak vücudunuzu güzelleştirin


 Sıcak bir ortamda uyumak vücudunuzdaki melotolin gibi büyüme ve gelişmeyi sağlayan hormonların salgılanmasına engel olur. Bunun tam aksi bir durum gerçekleştiğinde ise bu hormonlar salgılanmaya başlar ve bu sayede vücudunuzun güzelleşmesini sağlar.

Yorum Gönder

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski