Regl Ağrılarını Hafifletecek Doğal ÇözümlerKadınların gününü eziyete çeviren en büyük sağlık problemlerinden biri her ay, veya senede birkaç kez tekrarlayan regl ağrıları.

Günlük hayatı olumsuz etkilemenin yanı sıra regl ağrıları bazı komplikasyonları da beraberin de getirebiliyor. Mide bulantısı, bağırsak bozuklukları ve bacak ağrıları bunlardan bazıları… Bir dereceye kadar normal kabul edilebilen regl ağrıları , eğer ağrı kesici ilaçlarla tedavi edilemez seviyelere gelmişse, mutlaka bir jinekoloğa görünüp, gerekli tetkikleri yaptırmakta fayda var. Bizim bugün sözünü edeceğimiz şeyse hafif derecede seyreden, her ay olmayıp bazı aylarda kendini gösteren ve yanında başka bir komplikasyon barındırmayan regl ağrılarına yönelik.


PEKİ REGL AĞRILARINI NASIL HAFİFLETİRİZ ?

Eğer adet döneminiz yaklaştıysa, gebelik belirtileriniz yoksa veya gebelik oluşumunun bulunmadığından eminseniz adet dönemine birkaç gün kala bazı bitki çaylarını içmeniz, ağrılarının hafiflemesine yardımcı olabilir. Günde birkaç fincan zencefil çayı, papatya çayı veya melisa çayı içmeniz ve adetin ilk günlerinde bu alışkanlığı devam ettirmeniz olası regl ağrılarını önleyecektir.


Regl ağrılarınız bağladığında, ılık bir suyla karnınıza masaj yaparak duş almanız ağrının hafiflemesi açısından yararlı olacaktır.

Regl ağrıları, özellikle rahim duvarındaki kasların kasılmasından kaynaklanıyorsa kaslarınızı çalıştıracak hafif egzersizler yapmak da oldukça faydalı. Yatmak yerine hafif tempoda bir yürüyüş yapmak, dans etmek, eğer regliniz henüz başlamadıysa yüzmek gayet etkili hareketlerden bazıları.

Bunlara rağmen hafiflemeyen regl ağrıları muhtemelen ağrı kesici gerektirir ve o da mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Ağrısız günleriniz olsun !


Yorum Gönder

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski